vitaminove vody vitamin c

VitaMin C

účinný antioxidant, posilňuje imunitu a stabilizuje psychiku

Ako je už jasné z názvu produktu, jedná sa látku známu aj ako kyselina askorbová. Väčšina zvierat si ho dokáže vyrobiť. Túto schopnosť však človek evolúciou stratil a musí ho prijímať v potrave.

Preto je nesmierne dôležité nezanedbať pravidelný a dostatočný prísun tejto látky do svojho organizmu – odporúčaná denná dávka sa pre dospelého človeka pohybuje na úrovni 60 až 80 mg. Náš produkt obsajuhe 20mg/100ml...


viac info o produktu »
vitaminove vody magnesium

VitaMin Magnesium

pomáha pri únave a strese, uvoľnuje nervový systém, podporuje činnosť svalov

Únava, vyčerpanosť, stres máme takmer všetci na dennom poriadku. Doprajme svojmu telu dostatok minerálov a vitamínov a budeme sa cítiť príjemne.

Jedným z najdôležitejších minerálov pre pocit zdravia a spokojnosti je magnézium, čiže horčík, ktorý má pre ľudský organizmus veľmi potrebnú a dôležitú funkciu. Je nenahraditeľný pre niektoré bunky a iniciuje činnosť enzýmov...


viac info o produktu »
vitaminove vody L - Karnitín

VitaMin L - carnitine

zvyšuje športový výkon, pomáha spaľovať tuky

L-karnitín získava energiu z tukov - podporuje a zvyšuje výdrž pri športových výkonoch a je veľmi dôležitý pri rekonvalescencii. Taktiež zabezpečuje prísun energie do srdca a buniek imunitného systému, zabraňuje rýchlemu nástupu únavy pri námahe čím je veľmi dôležitý pri dodávaní energie do mnohých telesných orgánov (napr. srdce, svaly, pečeň, atď). Okrem toho má L-karnitín aj detoxikačnú funkciu, pretože pomáha z buniek odstraňovať medziprodukty...


viac info o produktu »
funkcne vody vitamin c

vitamín C / Kyselina L-askorbová

Kyselina askorbová (presnejšie kyselina L-askorbová) alebo vitamín C je kyselina a zároveň vitamín. Jej hlavným zdrojom sú citrusy (limetka, citrón, pomaranč, grapefruit), zemiaky a paradajky. Ďalšími zdrojmi sú papája melónová, brokolica, ríbezľa čierna, jahoda, karfiol, špenát, kiwi, čerešne acerola a brusnica. Kyselina askorbová je potrebná na reguláciu metabolizmu aminokyselín, udržiavanie pevnosti cievnych stien (najmä kapilár) a tkanivové dýchanie. Podporuje vstrebávanie železa, stimuluje tvorbu bielych krviniek, vývoj Mierna hypovitaminóza sa prejavuje spomaleným rastom, kazením zubov, narušením stavby kostí, deformitami kĺbov, nedostatočnou odolnosťou proti infekciám, únavou, žalúdočnými problémami, lámavými kapilárami a kostí, zubov a chrupaviek, podporuje rast a odstraňuje voľné radikály. zníženou tvorbou mlieka.

funkcne vody vitamin b3 niacín

vitamín B3 / Niacín

Niacín (iné názvy: nikotínamid, vitamín B3, staršie vitamín PP, vitamín P, antipelagrový faktor, faktor) je jeden z Vitamín B3 je nevyhnutne potrebný pri tvorbe energie v bunkách a je dôležitý pri srdcovej, nervovej a svalovej Nachádza sa v každej zelenine a mäse, najmä v pečeni, sušenom ovocí a orechových jadrách, káve a čaji. Nedostatok: Únava, depresia, pigmentová kožná vyrážka, dermatitída, anémia, hnačka a v horších prípadoch vitamínov B. činnosti a pri udržiavaní zdravej kože a dobrého fungovania tráviaceho traktu. demencia.


funkcne vody vitamin b5 Kyselina pantoténová

vitamín B5 / KYSELINA PANTOTÉNOVÁ

Kyselina pantoténová alebo vitamín B5 je kyselina a zároveň vitamín. Kyselina pantotenová patrí do skupiny vitamínov rozpustných vo vode. Je súčasťou koenzýmu A, medziproduktu metabolizmu cukrov, tukov a bielkovín a vstupuje do Krebsovho cyklu, taktiež sa podieľa na tvorbe hemoglobínu. yskytuje sa vo všetkých rastlinných aj živočíšnych bunkách. Jej hlavným zdrojom je vaječný žĺtok a vnútornosti hovädzieho dobytka. Hypovitaminóza u človeka je veľmi zriedkavá. Možné príznaky sú depresie, svalová slabosť, vredové ochorenie dvanástnika.

funkcne vody vitamin b6 pyridoxín

vitamín B6 / pyridoxín

Vitamín B6 (pyridoxín) hrá dôležitú úlohu v metabolizme červených krviniek, pri raste a vývoji kostry. Významným zdrojom sú mäso, mliečne výrobky, celozrnné produkty, banány a kvasnice. Nedostatok môže byť spojený s deficitom aj iných B vitamínov, môže k tomu dôjsť u mladých ľudí a pri konzumácii príliš veľkého množstva alkoholu. Nedostatok sa prejaví poruchami imunitného systému, problémami s rastom a postihnutím svalov

funkcne vody vitamin b7 niacín

vitamín B7 / Biotín

Biotín (iné názvy: vitamín B7, vitamín H, vitamín I) je jeden z vitamínov B. Biotín patrí do skupiny vitamínov rozpustných vo vode. Je syntetizovaný črevnými baktériami. Jeho hlavným zdrojom je vaječný žĺtok, sója, pečeň a obličky. Je nenahraditeľný pre cievny systém a kožu. Hypovitaminóza sa prejavuje kožnými poruchami, malátnosťou a paralýzou končatín

funkcne vody vitamin b9 Kyselina listová

vitamín B9 / Kyselina listová

Kyselina listová (iné názvy: kyselina folová [nesprávne kyselina foliková], vitamín B9, vitamín Bc, vitamín M) je kyselina a zároveň vitamín. Kyselina listová patrí do skupiny vitamínov rozpustných vo vode. V malej miere je syntetizovaná črevnými baktériami. Jej hlavným zdrojom je zelená listová zelenina, ovocie, mäso a kvasinky. Je nevyhnutná pre všetky procesy bunkového delenia a rastu, syntéze nukleových kyselín, správny vývoj a rast bielych krviniek a je súčasťou génov a chromozómov.

funkcne vody vitamin b12 kobalamín

vitamín B12 / kobalamín

Rovnako ako iné vitamíny B je aj vitamín B12 (kobalamín) dôležitý pre metabolizmus. Je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek a fungovanie centrálneho nervového systému. Vitamín B12 sa nachádza vo vajciach, červenom mäse, hydine, kôrovcoch, mlieku a mliečnych výrobkoch. Nedostatok môže viesť k pernicióznej anémii a degenerácii kostnej drene.

funkcne vody magnesium

Horčík / Magnesium

Horčík je nenahraditeľný pre množstvo telesných funkcií, vrátane prenosu nervových impulzov, tvorby zubov a kostí a svalových sťahov. Udržuje v dobrom stave obehový systém a je prevenciou infarktu. Horčík je potrebný pre veľký počet biochemických reakcií v rámci metabolizmu. Zdrojom horčíku sú orechy, obilniny, listová zelenina. Nedostatok môže viesť k neuromuskulárnej disfunkcii.

funkcne vody L Karnitin

L - Karnitín

L-karnitín je látka, ktorá zintenzívňuje premenu tukov tým, že na seba viaže mastné kyseliny obsiahnuté v tukoch Názov "karnitín" je odvodený od latinského slova caro - mäso. Čistý karnitín je biely prášok, silne priťahujúci vodu, takže aj na vzduchu sa rýchlo mení v roztok. Hovorí sa mu karnitín báza, alebo tiež čistý karnitín. Má dve optické a umožňuje ich prechod cez mitochondrionálnu membránu bunky, kde sa z nich tvorí energia. formy, ale len ľavotočivá (L-karnitín) má liečebný účinok.

funkcne vody biely caj

Biely čaj

Biely čaj patrí medzi veľmi vzácne čaje. Už v starovekej Číne sa používal ako elixír nesmrteľnosti a mladosti. V súčasnosti sa pestuje vo veľmi obmedzenom množstve, zbiera sa len počas niekoľkých dní v roku, čím sa stáva Spomaľuje proces starnutia pleti, obnovuje a osviežuje pleť, zbavuje ju príznakov stresu. Spomedzi čajov Pomôže však aj v boji s baktériami a vírusmi, pri znižovaní krvného tlaku a rekonvalescencii. jednou z najojedinelejších a najvyhľadávanejších prírodných zložiek. obsahuje práve ten biely najvyššie koncentrácie antioxidantov.

funkcne vody Betakarotén

Betakarotén - Farbivo

Betakarotén alebo β-karotén alebo provitamín A je významný karotenoid (teda izoprenoid), ktorý v mnohých organizmoch slúži buď ako žltočervené farbivo, alebo v živočíchoch ako prekurzor vitamínu A. Betakarotén v ľudskom tele funguje ako antioxidant. Pri jeho nedostatku sa zvyšuje riziko rakoviny a klesá celková obranyschopnosť organizmu. Ak nie je telu dodávaný ani vitamín A, nie je z čoho tento vitamín vyrábať, a to so sebou nesie významné zdravotné riziká. Pri predávkovaní betakaroténom (na rozdiel od vitamínu A) Vedľa prírodného betakaroténu, obsiahnutého prevážne v zelenine, je vyrábaný syntetický betakarotén, ktorý sa nehrozia žiadne vážnejšie zdravotné problémy. používa do komerčných potravinových doplnkov a kozmetických výrobkov.